| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 527380816 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | Hex socket |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
Part 1 - head A form, with internal hexagon.
| Depth t | 2.6 mm |
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | ISO 7380-1 |
| Height of the head k | 4.4 mm |
| Diameter of the head dk | 14 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Load-bearing capacity 80%.

