| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 2909312075 |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 75 mm |
| Material | Steel |
| Quality additional filter | 10.9 |
| Coating | zinc flake, 480h, flZn/nc/TL µ0,09 - 0,14 |
| Force application | SW 30 |
| Norm | ISO 4014 / DIN 931 |
Product details
ISO 4014.
| Total lenght l | 75 mm |
| Norm | ISO 4014 |
| Height of the head k | 12.5 mm |
| Thread length b | 46 mm |
| Diameter d | 20 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Changed SW for ISO. M 10, M 12, M 14 and M 22 only available according to DIN 931. For further sizes see ISO 4014.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

