| Price |
Deliverable (6-8 business days)
|
|---|---|
| Article number | 20797172965 |
| Diameter | 2,9 mm |
| Length | 6,5 mm |
Product details
form F with pin end and slotted.
| Total lenght l | 6.5 mm |
| Norm | DIN 7971 F |
| Height of the head k | 1.75 mm |
| Diameter of the head dk | 5.8 mm |
| Diameter d | 2,9 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 1481. Minor change to head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

