| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2079765522 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 5,5 mm |
| Length | 22 mm |
Product details
form C with cone.
| Total lenght l | 22 mm |
| Norm | DIN 7976 C |
| Height of the head k | 4 mm |
| Diameter d | 5.5 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 1479.

