| Price |
Deliverable (6-8 business days)
|
|---|---|
| Article number | 5279768032 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 32 mm |
Product details
form C with cone.
| Total lenght l | 32 mm |
| Norm | DIN 7976 C |
| Height of the head k | 5.8 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 1479.

