| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20798186319 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 6,3 mm |
| Length | 19 mm |
Product details
form C with cone end.
| Total lenght l | 19 mm |
| Norm | DIN 7981 C |
| Height of the head k | 4.55 mm |
| Diameter of the head dk | 12.5 mm |
| Diameter d | 6.3 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 14585. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

