| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5279814835 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4,8 mm |
| Length | 35 mm |
Product details
form C with cone end.
| Total lenght l | 35 mm |
| Norm | DIN 7981 C |
| Height of the head k | 3.55 mm |
| Diameter of the head dk | 9.5 mm |
| Diameter d | 4.8 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

