| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | D7981CAAAH02913 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, black, 5 µm, Zn5/Fn/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 2,9 mm |
| Length | 13 mm |
Product details
form C with cone end.
| Total lenght l | 13 mm |
| Norm | DIN 7981 C |
| Height of the head k | 2.2 mm |
| Diameter of the head dk | 5.6 mm |
| Diameter d | 2.9 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Norm wurde zurückgezogen. DIN entspricht ISO 7049. Geänderte Kopfmaße bei ISO. Artikel wird nach DIN geliefert.

