| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | D7981CAAAH06313 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, black, 5 µm, Zn5/Fn/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 6,3 mm |
| Length | 13 mm |
Product details
form C with cone end.
| Total lenght l | 13 mm |
| Norm | DIN 7981 C |
| Height of the head k | 4.55 mm |
| Diameter of the head dk | 12.5 mm |
| Diameter d | 6.3 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

