| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 207981704813 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4,8 mm |
| Length | 13 mm |
Product details
fom F with pin end.
| Total lenght l | 13 mm |
| Norm | DIN 7981 |
| Height of the head k | 3.65 mm |
| Diameter of the head dk | 9.5 mm |
| Diameter d | 4,8 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

