| Price |
Deliverable (4-6 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 52798179002245 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2-20H |
| Coating | pln |
| Force application type | Pozidriv cross recess |
| Diameter | 2,2 mm |
| Length | 4,5 mm |
Product details
fom F with pin end.
| Total lenght l | 4.5 mm |
| Norm | DIN 7981 |
| Height of the head k | 1.8 mm |
| Diameter of the head dk | 4.2 mm |
| Diameter d | 2,2 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

