| Price |
Deliverable (3-4 weeks)
|
|---|---|
| Article number | D7981FAAAC03913Z |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Pozidriv cross recess |
| Diameter | 3,9 mm |
| Length | 13 mm |
Product details
fom F with pin end.
| Total lenght l | 13 mm |
| Norm | DIN 7981 |
| Height of the head k | 2.8 mm |
| Diameter of the head dk | 7.5 mm |
| Diameter d | 3,9 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

