| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | D7981FBGAA04216 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2-20H |
| Coating | pln |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4,2 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
fom F with pin end.
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | DIN 7981 |
| Height of the head k | 3.05 mm |
| Diameter of the head dk | 8.2 mm |
| Diameter d | 4,2 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7049. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

