| Price |
Deliverable (3-4 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 20798296350 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Pozidriv cross recess |
| Diameter | 6,3 mm |
| Length | 50 mm |
Product details
C form with cone end.
| Total lenght l | 50 mm |
| Norm | DIN 7982 C |
| Height of the head k | 3.8 mm |
| Diameter of the head dk | 12.4 mm |
| Diameter d | 6.3 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7050. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

