| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5279824816 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4,8 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
C form, with cone and cross recess H.
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | DIN 7982 C |
| Height of the head k | 3 mm |
| Diameter of the head dk | 9.5 mm |
| Diameter d | 4.8 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7050. Changed head dimensions for ISO. Item is delivered according to DIN.

