| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 2009683513 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 3,5 mm |
| Length | 13 mm |
Product details
form C with pin end and cross-recessed.
| Total lenght l | 13 mm |
| Norm | DIN 968 C |
| Height of the head k | 2.6 mm |
| Diameter of the head dk | 9 mm |
| Diameter d | 3,5 mm |

