| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | I7049CAAAC04222 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4,2 mm |
| Length | 22 mm |
Product details
form C with cone end and cross-recessed.
| Norm | ISO 7049 C |
| Height of the head k | 3.1 mm |
| Diameter of the head dk | 8 mm |
| nominal length l | 22 mm |
| Diameter d | 4,2 mm |
| Thread type | Sheet metal Thread (ST) |
| EAN/GTIN | None |
