| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | I7049RAACT04213 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | Zinc-nickel, black, 8 µm, ZnNi8/Fn/T2 µ0,12 - 0,18 |
Product details
form R with rounded cone end and cross-recessed.
| Force application size | H 2 |
| Norm | ISO 7049 R |
| Height of the head k | 3.1 mm |
| Diameter of the head dk | 8 mm |
| nominal length l | 13 mm |
| Diameter d | 4,2 mm |
| Thread type | Sheet metal Thread (ST) |
| EAN/GTIN | None |
