| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 240835630 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 30 mm |
Product details
Screw-in end 2 d.
| Thread length b | 18 mm |
| Norm | DIN 835 |
| Diameter d | 6 mm |
| thread length of the stud metal end bm | 12 mm |
| nominal length l | 30 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
*) for these threaded studs, the thread length is b2 ~ l - (x1 + 3).

