| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 24093114120 |
| Material | 14 mm |
| Length | 120 mm |
| Material | Steel |
| Quality additional filter | 8.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application | SW 22 |
| Norm | DIN 931 |
Product details
ISO 4014.
| Total lenght l | 120 mm |
| Norm | DIN 931 |
| Height of the head k | 8.8 mm |
| Thread length b | 34 mm |
| Diameter d | 14 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Changed SW for ISO. M 10, M 12, M 14 and M 22 only available according to DIN 931. For further sizes see ISO 4014.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

