| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 220963680 |
| Material | Steel |
| Quality | 4.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 80 mm |
Product details
| Total lenght l | 80 mm |
| Norm | DIN 963 |
| Height of the head k | 3 mm |
| Diameter of the head dk | 11 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 2009. Changed head dimensions for ISO. Items are delivered according to DIN.

