| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 1609332045 |
| Material | Steel |
| Quality | 12.9 |
| Coating | pln |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 45 mm |
| Force application | SW 30 |
| Norm | ISO 4017 / DIN 933 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 45 mm |
| Norm | ISO 4017 |
| Height of the head k | 12.5 mm |
| Diameter d | 20 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4017. Changed SW for ISO.Sizes M 10 and M 12 only available in DIN 933.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich